0
Товарів 0 (0 ₴)
Ваш кошик порожній!

Чи може MacBook Air майнити криптовалюту?

Технології 19.03.2021
Чи може MacBook Air майнити криптовалюту?

Сучасні Ноутбуки Apple MacBook досить різноманітні, вони підходять як для офісних додатків, так і для геймінга, розваг та ін. А що стосовно Майнінгу? Сам виробник не робить техніку, яка розрахована саме на майнінг, так як відношення керівництва компанії до видобутку цифрових валют поки не ясна. За рахунок слабкої енергоефективності з AppStore було видалено додаток Calendar 2 для майнінга Monero, проте розробники не виключають можливість розробки подібного ПО в найближчому майбутньому

Нові MacBook Air оснащені дискретними відеокартами, які теоретично можна застосовувати для видобутку криптовалюти, проте в останніх моделях ПК на основі Apple M1 графічне ядро ​​є частиною однокристальної системи. Вийшли вони в минулому році, але тільки зараз фанати "яблучної" техніки вирішили їх спробувати для майнінга криптовалюти.

Як був запущений майнінг криптовалюти на новому MacBook Air?

Першим, хто зміг запустити майнінг Ethereum, став блогер Іфань Гу, хоча йому це далося непросто. Як з'ясувалося, графічний процесор Apple можна використовувати для майнінга, для цього потрібно було злегка змінити Ethminer і зробити ряд інших маніпуляцій. Перший час блогер намагався запустити базову версію програми, проте вона видавала помилку, оскільки не розпізнавала процесор Apple. Він трохи поміняв код програми, щоб той розпізнавав чіп на рівні процесора Intel, а також оновив Boost і OpenSSL.


В результаті даних маніпуляцій вдалося досягти хешрейта 2 MH/s, який при поточному курсі становить близько 0,18 долара на добу. З практичної точки зору кінцевий результат є практично марним, якщо порівняти його з аналогами, то той же GeForce GTX 1050 видає близько 9 MH/s. В цілому можна сказати, що використовувати нові MacBook Air для майнінга - непрактично неефективно, якщо враховувати потужність, графіку і продуктивність M1 Mac . Швидше за все, майнінг поки залишиться пріоритетом для відеокарт, хоча експерти не радять поспішати з висновками, адже потрібно дочекатися появи фірмової графіки Apple і ігрових карт Intel.

Як добувати криптовалюту на макбуках?

Якщо ви теж хочете спробувати майнінг на Mac OS, то можете спробувати, використовуючи наступний алгоритм:

  • Заведіть кріптовалютний гаманець. Для цього можна завантажити на свій ноутбук програмний продукт (наприклад, Electrum). Можна також використовувати відповідний веб-сервіс Jaxx або CoinBase. Також необхідно вибрати монети, які будуть майнитись, щоб завести відповідний гаманець. Оптимальний варіант - мультивалютний гаманець, в якому можна зберігати необмежений список криптовалют.
  • Після цього потрібно встановити ПО для майнінга, яке є сумісним з Mac OS. Дана утиліта візьме активну участь в обчисленні хешей блоків кріптомонет. Новачки можуть скористатися додатком Asteroid, яке має зрозумілий інтерфейс. У ньому закладені налаштування популярних Майнінг-спільнот.
  • Фінальний етап - запуск майнінга і видобуток першої крипти. Власнику макбука потрібно тільки стежити за працездатністю своєї техніки і відслідковувати статистику. Працюючи в соло-режимі, навряд чи ви отримаєте більший прибуток, зате зможете отримати невеликий, але стабільний профіт.

Не забувайте, що багато площадок беруть комісію в розмірі близько 1-4% від заробітку клієнта. Купувати Макбук виключно для майнінга - невиправдані витрати, тому поки видобуток монет може розглядатися виключно, як хобі, без урахування економічної складової.