0
Товарів 0 (0 ₴)
Ваш кошик порожній!

Таэмнички Apple iPhone: ТОП-7 маловідомих функцій

Apple-експерт 26.04.2021
Таэмнички Apple iPhone: ТОП-7 маловідомих функцій

Розробники Apple не висвітлюють належним чином повний функціонал операційної системи iOS, тому більшість користувачів «яблучної» техніки і не знає, на що здатні їх гаджети. Ми не будемо обговорювати причини подібної «скритності» корпорації, а краще зберемо для вас самі незвичайні і корисні з неочевидних можливостей смартфонів.

Швидкий набір останнього номера

В базовому додатку телефону ви можете моментально передзвонити контакту, з яким зв'язувалися останнім. Для цього, знаходячись у головному вікні, потрібно двічі клікнути по кнопці виклику - і телефон самостійно набере останній номер зі списку дзвінків.

Це дуже зручно. Немає необхідності відкривати список набраних номерів або шукати контакт через телефонну книгу. Подвійний клік - і ніяких додаткових рухів тіла. Провернути фішку можна навіть із закритими очима, не дивлячись на екран.

Вбудований крокомір

Вважати кількість пройдених за день кроків - не тільки захоплююче, але і корисно для розуміння можливостей організму і обліку параметрів. Багато користувачів iPhone скачують додаткові додатки, а іноді навіть і платять за них. Тим часом, в базовому додатку смартфона «Здоров'я» є вельми точний крокомір.

Він не тільки ідеально веде підрахунок кроків, але і розрізняє звичайні кроки і підйоми по сходах. Похвалитися такою функцією можуть далеко не всі сторонні додатки навіть з розширеним платним функціоналом.


Покращений Touch ID

Скільки разів ви стикалися з тим, що допитливий Touch ID не визнає ваш відбиток? Доводиться прикладати палець кілька разів, щоб датчик нарешті зміг вважати ексклюзивні візерунки. Щоб спростити йому завдання, зареєструйте кілька нових відбитків того ж пальця, кожен раз прикладаючи його під різними кутами. Цей невеликий трюк допоможе датчику швидше і точніше визначати відбиток.

Крім того, в налаштуваннях можна істотно спростити розблокування телефону, вибравши в налаштуваннях в розділі Універсальний доступ, Кнопка Home параметр «Відкривати, приклавши палець». Таким чином вдасться скоротити ланцюжок розблокування, прибравши з неї натискання кнопки для переходу на головний екран.


Невидимі чорнила

Приховані послання з дитячих спогадів стали реальністю. iPhone дозволяє писати повідомлення «невидимим чорнилом», щоб прочитати їх, адресату потрібно провести пальцем по тексту. Так ніхто не зможе підглянути вашу переписку.

Щоб скористатися функцією, потрібно набрати звичайний текст в розділі повідомлень, затиснути зелену кнопку відправлення і таким способом потрапити в приховане меню. Одним з пунктів у вискочившиму меню буде ефект невидимого чорнила.


Світлові повідомлення

Айфон вміє не тільки вібрувати і видавати звукові сигнали при надходженні нових повідомлень, а й має світловий індикатор. В його ролі виступає спалах смартфона. Це зручно в темряві або шумному місці, коли телефон знаходиться на видноті, або в тихому режимі.

Включити повідомлення спалахом можна в меню універсального доступу, підрозділі «Слух» (або аудіовізуальний елемент). Тут знаходиться потрібна вкладка з однойменною назвою. Потрібно включити її - і насолоджуватися ще однією можливістю помітити повідомлення.

Швидкий скан документів

Більше ніяких нерозбірливих фотографій документів! iPhone дозволяє зробити електронну копію якіснішою і зрозумілішою за допомогою вбудованого додатку "Нотатки". Щоб активувати сканер, потрібно зайти в додаток, створити новий документ, натиснути на іконку із позначкою + над клавіатурою. У меню, першим пунктом буде Відсканувати документи.

При наведенні об'єктива на потрібні папери, вони будуть визначені автоматично. Є можливість регулювання точності сканування, що допомагає створити максимально якісний документ в електронній версії.


Safari: відкриття в новій вкладці

На ПК зручно відкривати посилання в новій вкладці простим кліком на коліщатко. Цей жест займає мінімум часу, і ми не замислюємося, що буває по-іншому. У телефоні зберегти нинішню сторінку і відкрити нову вже складніше і вимагає дій через спеціальне меню, що випадає.

Однак браузер Safari має секретний трюк, про який не знають навіть більш просунуті користувачі. Щоб відкрити нову вкладку, достатньо натиснути на посилання одночасно двома пальцями однієї руки. Подвійний дотик працює набагато швидше, ніж традиційний спосіб.

Спілкування з Siri

Всі власники техніки Apple знайомі з Siri - розумною і різнобічною віртуальною помічницею. Однак не всі знають, що розмовляти зі своїм асистентом можна не тільки голосом, а й листуванням. Для цього варто лише включити в настройках параметр Введення тексту для Siri, і при натисканні кнопки виклику вискочить поле для введення запиту. Відповідь Siri також буде отримано в текстовому форматі.

Крім того, вам буде цікаво дізнатися, що Siri може бути не тільки помічницею, але і помічником. Пол асистента можна поміняти в налаштуваннях. Опція Голос Siri дозволяє легко перемикатися між чоловічим і жіночим.


Самий темний світ

У навколишній темряві наші очі травмують будь які занадто яскраві плями. А екран айфона навіть в самому мінімальному режимі все ще достатньо яскравий для сприйняття. Виправити це можна двома функціями налаштувань:

  • Універсальний доступ - Швидка команда - Зниження точки білого.
  • Дисплей - Розмір тексту - Зниження точки білого до 100%.

Перемикання опцій здійснюється потрійним натисканням кнопки Home або бічної, в залежності від ваших уподобань. Більше смартфон Apple не буде бити по очам своїм яскравим світінням.

Теги: смартфони, Apple, новини