0
Товарів 0 (0 ₴)
Ваш кошик порожній!

Як Apple економить на оперативній пам'яті для iMac

Новости 11.05.2021
Як Apple економить на оперативній пам'яті для iMac

Багато людей цінують продуктивність і потужність робочих гаджетів. ПК і макбуки вже давно стали синонімом якості, ефективності та працездатності, але чи так це? Чи вистачає користувачам заявленого обсягу пам'яті?

На сьогоднішній день продукція Apple радує потужністю, продуктивністю і автономністю, проте залишаються і певні недоробки. Наприклад, в сучасних iMac, що працюють на процесорах Intel, навіть в старших моделях встановлений невеликий обсяг ОЗУ - всього 8 Гб. При цьому на моноблоках встановлений 8-ядерний Core i7 і відеокарта з таким же об'ємом вже відеопам'яті. На перший погляд таке рішення компанії здається дивним, проте Apple пропонує своє рішення - збільшити обсяг ОЗУ до 128 Гб через конфігуратор.

Чи порадує оперативна пам'ять в нових iMac?

На жаль, багато власників "яблучних" девайсів розчаровані, адже навіть в нових 24'' iMac ситуація з об'ємом пам'яті не покращилася. На думку більшості користувачів ПК з таким обсягом пам'яті в 2021 році виглядає несерйозно, адже техніка нормально працює з декількома вкладками і мессенджерами, а ось більш великі додатки починають зависати. Варто також враховувати те, що на пам'ять впливає також вбудований GPU. Такою пам'яттю можуть володіти найпростіші моделі MacBook Air , які не використовуються для роботи з важкими програмами.

Кожен обсяг пам'яті розрахований на певний мінімум завдань:

  • 4 ГБ - мінімум для роботи системи при майже повній відсутності багатозадачності. Зараз ПК з такою пам'яттю практично жоден бренд не випускає;
  • 8 ГБ - золотий стандарт, якого вистачає для ряду повсякденних завдань, простих ігор, роботи в графічних і відеоредакторах;
  • 16 ГБ - обсяг підходить для роботи з великими проектами і сучасними іграми;
  • 32 ГБ і більше - топовий варіант для всіх, кому потрібен максимум продуктивності.

Чи можна вплинути на обсяг ОЗУ?

Після старту продажів покупці можуть придбати спеціальний конфігуратор, який без проблем збільшить пам'ять до 16 Гб. Щоб отримати 32, 64 і 128 ГБ, iMac повинні мати процесори Intel . У моделях з чіпом М1 така можливість відсутня. Дана SoC представляє такий собі «бутерброд», пам'ять якого розпаювали прямо над процесорним кристалом. Через це в ПК можна розмістити 2 чіпа пам'яті з об'ємом 8 Гб (сумарно до 16 Гб).

Якщо для ваших завдань потрібна потужна техніка, то краще віддати перевагу iMac з процесорами Intel, адже самостійне збільшення ОЗУ не принесе бажаних результатів. Можливо, незабаром Apple випустить просунуті SoC Silicon з пам'яттю 32 Гб і більше, але поки моноблоки Apple з чіпом M1 не годяться для серйозних завдань.