0
Товарів 0 (0 ₴)
Ваш кошик порожній!

Як налаштувати або відключити згладжування шрифтів в macOS Big Sur?

Apple-експерт 05.05.2021
Як налаштувати або відключити згладжування шрифтів в macOS Big Sur?

Компанія Apple постійно намагається радувати своїх користувачів унікальними новинками, проте не всі її поновлення є зручними і корисними. Так, в новій macOS відсутня функція субпіксельного згладжування, через це у MacBook Air і Mac шрифти виглядають розмитими.

Компанія Apple постійно розширює і оновлює не тільки список своїх гаджетів, але програмне забезпечення до них. Не так давно вона випустила нову macOS Big Sur, через яку власники аймаків та іншої техніки стикаються з такою проблемою, як розмитий шрифт. В результаті цього на моніторі з'являються важко читабельні написи, які напружують зір. Справитися з цим здатна функція згладжування шрифтів.

Як налаштувати субпіксельне згладжування?

Ця технологія дозволяє налаштувати максимально якісне відображення незгладжених шрифтів на екранах з низьким дозволом. Як показує практика, на моніторах "не-Retina» тексти виглядають тонкими, блідими і розмазаними. Згладжування шрифтів macOS Big Sur вимкнено за замовчуванням, активувати цю функцію можна різними методами, найдієвіший з них - термінал. До виходу даної ОС розробники Apple впроваджували можливість відключити субпіксельне згладжування через системні настройки , проте після останнього оновлення операційної системи дана опція стала недоступною.

Щоб розібратися з терміналом, знадобиться час і терпіння. Весь алгоритм роботи виглядає так:

  • запускається термінал;
  • в командному рядку вводиться defaults -currentHost write -g AppleFontSmoothing -int 0;
  • перезавантажується Mac.

Після цього активація вступає в силу. Варто звернути увагу на цифру в кінці зазначеного коду, саме вона відповідає за рівень згладжування: 0 відключає даний ефект, а 3 включає самий максимальний рівень. Якщо у вас Mac або MacBook з дисплеєм Retina, то даний метод вам не підійде, адже вказаний тип екрану розроблявся для максимально чіткої передачі зображень.

Теги: Apple, iMac, ПК, технології